W 1966 roku Paul Van Doren uruchomił nowoczesną fabrykę połączoną ze sklepem, która do dnia dzisiejszego słynie z produkcji wyśmienitych butów marko Vans Old Skool. W latach 70-tych magiczne obuwie Vans Old Skool nie miało sobie równych przede wszystkim wśród skejtów. Nowoczesne buty charakteryzowały się nie tylko wspaniałym designem, ale przede wszystkim doskonałą przyczepnością do jazdy na deskorolce.

Popularność nie tylko w USA

W 1979 roku Vans Old Skool obuwie markowe zdobyło uznanie nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale praktycznie w całej Europie. W latach 80-tych największym zainteresowaniem cieszyły się modele przeznaczone dla koszykarzy i baseballistów. Firma Vans z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się rozwijała, dzięki czemu powstawały również modele, które skierowane były nie tylko do osób prowadzących sportowy tryb życia.

Współczesna modna

W dzisiejszych czasach to właśnie popularne Vansy są najbardziej hipsterskimi butami dostępnymi w polskich sklepach. Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko najbardziej klasyczne modele, ale również bardziej wystrzałowe wersje, które dodadzą odpowiedniego pazura każdej stylizacji. Każdy kto ceni sobie oryginalność i poczucie stylu powinien posiadać przynajmniej jedną parę butów marki Vans Old Skool.